کارتن

کارتن جعبه های مقوایی در اندازه های کوچک تا بزرگ هستند که از مقوای کارتن ساخته شده اند. آن ها برای بسته بندی گستره زیادی از محصولات استفاده می شوند – از مواد غذایی مانند غلات، غداهای یخ زده و خنک، شیرینی جات، محصولات نانوایی، چای، قهوه و دیگر غذاهای خشک – تا مواد دارویی و آرایشی بهداشتی.

انواع مختلف زیادی از مقوای کارتن ها ساخته شده است، که همه آن ها می توانند در وزن ها و ضخامت های مختلفی ساخته شوند. نوع مقوای کارتن و ترکیب الیاف به هدف استفاده و نیازهای مشخص بستگی دارد. مقوای کارتن معمولا از چندین لایه ساخته می شود تا بهترین استفاده ممکن از انواع مختلف مواد خام صورت بگیرد و عملکرد محصول را بهبود ببخشد.

 

اجزای تشکیل دهنده کارتن

مقوای کارتن از چیپس های چوب (با استفاده از درختان) و یا از کاغذ و مقوای بازیافتی ساخته می شود. مواد چوبی خام از جنگل های زیست پایدار مدیریت شده به دست می آیند. این محصول نه تنها منبعی تجدیدشدنی است، بلکه در اروپا رشد جنگل ها از برداشت چوب پیشی گرفته است. جنگل های اروپا به شیوه ای کاملا دقیق و کنترل شده رشد یافته و برداشت شده اند، به طرزی بسیار موفقیت آمیز که جنگل های اروپا که بیشتر مواد خام از آن ها تامین می شود، در مناطقی از سوییس در 10 سال اخیر رشد وجود داشته است! درختان با جذب کربن دی اکسید و منتشر کردن اکسیژن نقش مهمی را در کاهش تغییرات آب و هوایی ایفا می کنند.

مقوای کارتن تجدیدپذیر، قابل بازیافت و زیست تجزیه پذیر است. وسیله  ی بسته بندی زیست پایدار و مثالی عالی برای اقتصاد چرخشی است. مقوای کارتن همچنین بسیار انعطاف پذیر و چندکاره است. می تواند به اشکال مختلفی خم و تا شود و قابلیت های پرینت و جلوه های ویژه آن از برجسته سازی و زر ورق دار کردن تا جلوه های 3 بعدی هولوگرافی نامحدود است.

 

(برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت ها با ما در پک اینجا تماس حاصل نمایید.)

*شماره تماس: 09371031019*

 

کارتن ها و مقوای کارتن 

هیچ شکلی از بسته بندی ارتباط گیرنده تر و مفید تر از کارتن وجود ندارد. کارتن ها تصویر باکیفیتی دارند، صفحه مقاومی را ارائه می دهند و بسیار مورد استقبال مصرف کننده هستد. تحقیقات تایید می کنند که خریداران به کارتن ها با پرینت باکیفیت و آرایه های جلوه های خاص، بیش از دیگر شکل های بسته بندی توجه بیشتری می کنند، کارتن ها تصویر باکیفیت را در فروش که برای موفقیت محصول بسیار ضروری است، فراهم می کنند.

اضافه کردن متن یا احساسی به کارتن می تواند درخواست های احساسی بیش تری را به مصرف کننده القا کند. طراحی ها می توانند شامل برچسب آشکارسازی، محافظ کودکان یا دیگر مزیت های محافطت کننده  به وسیله مکانیزم برچسب زنی، طراحی های خلاقانه ترسیمی همانند متون و سیستم های تکنولوژی جوهری باشند. همچنین، آیا می دانستید بسته بندی ده برابر بیش تر از استفاده از منابع، از آن ها محافظت می کند و در مقایسه با محصولات غذایی تنها % 5 – 3 بار محیط زیستی دارد؟

 

وزن کارتن

پیشرفت در تکنولوژی مقوای کارتن، به سمت کاهش قابل توجهی از وزن مقوای موردنیاز  برای ساخت کارتن رفته است. در طول 20 سال اخیر، وزن کارتن ها برای کالاهای مشابه تقریبا تا 40% پایین آمده است. مواد خام کاملا و با اطمینان فراهم و کاملا زیست پایدار هستند.

علاوه بر این ها، در پایان عمر مفید، کارتن ها جمع آوری و بازیافت می شوند و ماده خام ثانویه مهمی را شکل می دهند. تحقیقات نشان داده است که ما می تونیم بافت کاغذ را بیش از 25 بار بازیافت کنیم و بیش از 85% از کاغذها و مقواهای کارتن های بسته بندی، بیش از هر ماده دیگری در تمام اروپا بازیافت شده اند. امروزه نزدیک به 50% کارتن ها در اروپا از بافت های بازیافتی و 50% از بافت های خاص ساخته می شوند. هر دو این موارد برای دستیابی به عملکرد کامل چرخه اقتصادی مهم هستند.

علاوه بر این، کارتن ها می توانند در پروسه ای به نام بازیافت ارگانیک به کود تبدیل شوند. مقوای کارتن برای کودسازی بسیار مفید است زیرا بافت های سلولوز زیست تجزیه پذیر هستند. این به این معنی است که می تواند با استفاده از باکتری ها به کمک آنزیم های میکروبی و به موجب آن به اجزای طبیعی نظیر کربن دی اکسید، آب و کود (هوموس)  تجزیه شوند.

مقوای کارتن طبیعی، قابل تجدید، قابل بازیافت است و قابل برگشت به طبیعت و زیست تجزیه پذیر است. به راستی ماده بسته بندی پایداری است.